E pabesueshme/ Ja kush pritet të rikthehet në krye të VMRO-së!?

Një nga anëtarët më të vjetër të VMRO-së Stojance Angelov në një prononcim të tij të fundit për mediat ka bërë të ditur se ish lideri dhe ish kryeministri i Maqedonisë, Lubço Georgievski është një nga kandidatët e vërtetë për lider të një prej partive më të mëdha opozitare. Shkruan Zhurnal.mk, transmeton /ilirianews.mk/

Angelov i ka bërë këto deklarata në prag të mbajtjes së kongresit të jashtëzakonshëm të VMRO-së që sonte nga komiteti qendrorë i kësaj partie është caktuar për më 23 dhjetor të këtij viti, ku pritet të zgjidhet pasardhësi i Nikolla Gruevskit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *