Barazoi me ekipin më të dobët, vjen deklarata shokuese e Gattusos

Gennaro Gattuso ka pranuar se nuk mund të qortojë lojtarët e Milanit për asgjë sot pas një barazimi 2-2 me Beneventon, i fituar nga një gol i portierit.

Bonaventura shënoi golin e parë dhe Nikola Kaliniç mori avantazhin e mbrojtjes së dobët për të rikthyer avantazhin. Alessio Romagnoli u largua nga fusha pas një loje shumë të ashpër dhe rossonerët u munduan ta ruajnë epërsinë e tyre.

Megjithatë, në minutën e 95-të, Danilo Cataldi hodhi një goditje në minutat shtesë dhe portieri Alberto Brignoli u përkul dhe shënoi një gol të çmendur për ti barazuar shifrat.

“Lojtarët i dhanë të gjitha, kemi pranuar një gol të çuditshëm dhe për momentin është pikërisht ajo që është fati ynë”, tha Gattuso për Mediaset Premium vetëm disa ditë pas zëvendësimit të Vincenzo Montella.

“Unë dua të falënderoj lojtarët për të treguar dëshirën dhe angazhimin e tyre. Ne dështuam sot, do të punojmë për të përmirësuar nivelin e forcës dhe mentalitetin, por sot nuk mund t’i qortoj lojtarët e mi “, ka pohuar Gattuso.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *