Eksluzive Kryeparlamentari pranon heqjen e imunitetit, 6-deputetëve të Vmro-së

Kryetari i parlamentit Talat Xhaferi, ka pranuar kërkesen e Gjykates Penale për heqjen e imunitetit 6 deputeteve të Vmro-së, të akuzuar për dhunë në kuvend në mbrëmjen e 27 prillit.

Tani pritet që heqja e imunitetit të kaloj edhe në komisionin e çështjeve të mandateve në parlament, brenda kohës presim që të filloj komisioni i çështjes së mandateve.
Pas takimit në mes kryeministrit Zoran Zaev, kryetarit të Bdi-së Ali Ahmeti, dhe kryetarit të parlamentit Talat Xhaferi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *