Njihuni me sensacionin e UFC-së, i cili tashmë ka vendosur rekord për grushtin më të fuqishëm në botë (Foto/Video)

Ju njoftojmë me Francis Ngannou, i ashtuquajtur ‘Grabitqari’.

31-vjeçari ka debutuar në UFC në vitin 2015 me fitore dhe është shumë i motivuar për të arritur në maje të këtij sporti. Por, përkundër kësaj ai renditet i katërti në divizionin e peshave të rënda në UFC.

Francezi me prejardhje nga Kameruni tashmë ka bërë emër në këtë sport, por me arritjen të fundit do të njihet edhe më shumë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *