U kry! Manchester United po e transferon yllin e madh..

Me gjithë zhurmën për përpjekjet e zgjatura të Alexis Sanchez për të lënë Arsenalin këtë verë, e ardhmja e shokut të skuadrës, Mesut Ozil, i cili është në një situatë të ngjashme kontratash ka rënë në syrin e shumë skuadrave kohëve të fundit, transmeton orainfo.

Sipas Mirror, Ozil është i dashuruar me mundësinë e një lëvizjeje për t’u bashkuar me ekipin e Jose Mourinhos. Manchester United.

28-vjeçari, i cili është jashtë kontratës në fund të sezonit, thuhet se është i gatshëm të lejojë kontratën e tij të bjerë poshtë dhe të bëhet një agjent i lirë këtë verë.

Mourinho mendohet të jetë një admirues i vjetër i Ozil-it, i cili kërkon një paketë pagese 250,000-një javë nga Arsenali dhe e ka në krye të listës së dëshirave të tij për verën e ardhshme, së bashku me sulmuesin e Atletico Madrid Antoine Griezmann.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *